Toplam Sandık: 4678
Açılan Sandık: 4671
Kullanılan Oy: 1387074
Geçerli Oy: 1356654
Geçersiz Oy: 30420
Katılım: %88.23
Toplam Seçmen: 1572073
İlçeler
evrensel e-gazete
Bu bölgedeki sandıklar %99.85 oranında açıldı
SıraParti VekilAldığı OyOy Oranı
1

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

6 631403 % 45.55
2

AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

4 372832 % 26.89
3

MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

2 200875 % 14.49
4

HDP - Halkların Demokratik Partisi

1 131472 % 9.48
5

SP - Saadet Partisi

0 18676 % 1.35
6

Vatan - Vatan Partisi

0 11502 % 0.83
7

DSP - Demokratik Sol Parti

0 3096 % 0.22
8

DP - Demokrat Parti

0 2626 % 0.19
9

BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 2165 % 0.16
10

TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi

0 2117 % 0.15
11

Anadolu - Anadolu Partisi

0 1676 % 0.12
12

HKP - Halkın Kurtuluş Partisi

0 1424 % 0.1
13

HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi

0 1390 % 0.1
14

LDP - Liberal Demokrat Parti

0 1114 % 0.08
15

KP - Komünist Parti

0 639 % 0.05
16

Millet - Millet Partisi

0 523 % 0.04
17

MEP - Merkez Parti

0 495 % 0.04
18

YURT-P - Yurt Partisi

0 462 % 0.03

İzmir-2 Bölgesinde En Fazla Oyu Alan Partilerin Vekil Adayları


CHP
ZEYNEP ALTIOKKEMAL KILIÇDAROĞLUZEKERİYA TEMİZELMUSTAFA ALİ BALBAYAYTUN ÇIRAYKAMİL OKYAY SINDIRALİ ENGİNHÜSEYİN SEZERÜLKÜMEN RODOPLUALİ KEMAL ELİTAŞTAHA OKANNURGÜL UÇAR AKTUĞNEVZAT KAVALAR
AKP
MUSTAFA İBRAHİM TURHANNESRİN ULEMAHAMZA DAĞKEREM ALİ SÜREKLİDURMUŞ BOZTUĞMEHMET BAYINDIRSAVCI SAYANNEŞE GÜRÇAYTANSU KAYABİLAL KIRKPINARESRA ALADAĞALİ HADİMMÜJDE ÇELİK
MHP
AHMET KENAN TANRIKULUMURAT KOÇSÜEDA NESLİHAN ÇELİKMURAT TAŞERYALÇIN KOÇYİĞİTHATİCE BÖLÜKSERDAR MERSİNMEHMET SALİH KADIOĞLUTAŞKIN IŞIKRECEP AKANSUAVİ TUNCAYNURİ ÇİFTÇİTAHSİN KAYA
HDP
MÜSLÜM DOĞANEYLEM YILDIZZEKİ GÜLPINAR TÜRKİBRAHİM AKINSEMRA UZUNOKBERRİN ESİN KAYASÜLEYMAN GÜNDÜZNEŞE DİLEK BAKIŞÖZER AKDEMİRZEYNEP ACARŞEHNAZ BABA AKTAŞHAMDİ ÖZTÜRK

Diğer Partilerin Adayları

SıraPartiAday İsmi
1 Anadolu - Anadolu Partisi SEDAT DEMİRER
2 Anadolu - Anadolu Partisi KASIM SARI
3 Anadolu - Anadolu Partisi HAVVA KARAKAŞ
4 Anadolu - Anadolu Partisi ÖZGÜR YÜCEL GÖNCÜOĞLU
5 Anadolu - Anadolu Partisi DEVA ÖZENEN
6 Anadolu - Anadolu Partisi HAYAL HEPAKTAN
7 Anadolu - Anadolu Partisi MURAT GÜLERSOY
8 Anadolu - Anadolu Partisi MUSTAFA ENGİN BÜLBÜL
9 Anadolu - Anadolu Partisi BENGÜ BOZDEMİR
10 Anadolu - Anadolu Partisi BAHAR ILGAR
11 Anadolu - Anadolu Partisi MELODİ GÜVEN BALIM
12 Anadolu - Anadolu Partisi CÜNEYT YETİM
13 Anadolu - Anadolu Partisi ELİF ERER
1 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi MUSTAFA ASLAN
2 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HASAN KADI
3 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ORÇUN BAYSAL
4 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi ADEM BİRİNCİ
5 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi NAZAN SAY
6 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi BAYKAL BOZDEMİR
7 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HÜLYA ÖZYER
8 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi AHMET KURT
9 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi OSMAN AZBAY
10 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi HALİL KÜRCAN
11 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi REYHAN ÖZTÜRK
12 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi YALÇIN SOLAK
13 BTP - Bağımsız Türkiye Partisi GÜNGÖR METİN
1 DP - Demokrat Parti GÜRCAN ÖTEGENGİL
2 DP - Demokrat Parti OSMAN KOCATÜRK
3 DP - Demokrat Parti AHMET ALPER KASAP
4 DP - Demokrat Parti İBRAHİM MUHSİN ERDEM
5 DP - Demokrat Parti FATMA BÜYÜKYÖRÜK
6 DP - Demokrat Parti ENVER AKTAŞ
7 DP - Demokrat Parti OSMAN YILMAZ
8 DP - Demokrat Parti METİN TİLAV
9 DP - Demokrat Parti HÜSEYİN EKENOĞLU
10 DP - Demokrat Parti NURİ VATANSEVER
11 DP - Demokrat Parti ALİ SOLAK
12 DP - Demokrat Parti SALİH ÖZDEMİR
13 DP - Demokrat Parti DİLEK BUYRUK
1 DSP - Demokratik Sol Parti SELÇUK KARAKÜLÇE
2 DSP - Demokratik Sol Parti ÖZER İŞÇİ
3 DSP - Demokratik Sol Parti ABDULAZİZ ŞİMDİ
4 DSP - Demokratik Sol Parti MELEK ÇAĞIRTEKİN
5 DSP - Demokratik Sol Parti İDRİS AĞAOĞLU
6 DSP - Demokratik Sol Parti SÜLEYMAN ŞENCAN
7 DSP - Demokratik Sol Parti YUNUS EMRE ÖZGÜN
8 DSP - Demokratik Sol Parti HÜLYA GÜLAY
9 DSP - Demokratik Sol Parti MEHMET EMİRCAN
10 DSP - Demokratik Sol Parti ŞAHİN OĞUZ
11 DSP - Demokratik Sol Parti İSMAİL UYAR
12 DSP - Demokratik Sol Parti AHMET ÖZERİ
13 DSP - Demokratik Sol Parti RECEP ÖZDİLEK
1 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi SAİT DEMİR
2 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi FATMA BUHUR
3 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET IRĞIT
4 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MAHMUT AYDOĞDU
5 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AİLE ÖZDEMİR
6 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MELİZ DEMİR
7 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MAHİŞEKER İLKHAN
8 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi İBRAHİM ÖZKUL
9 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi MEHMET ALİ SÖNMEZ
10 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CELAL YILDIZ
11 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi BEKTAŞ AKKUŞ
12 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi AHMET ŞENGÜL
13 HAK-PAR - Hak ve Özgürlükler Partisi CEVAHİR KÖSE
1 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi FATMA OLKUN
2 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi TACETTİN ÇOLAK
3 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi LEVENT ÇELİK
4 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi YUSUF GENÇER
5 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ADNAN GÜRCAN DALICI
6 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi AYHAN KAYA
7 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SALİH ÖZKULOĞLU
8 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi MEMET METİN DÖNER
9 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi GÖNÜL ULUSOY SAMUT
10 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ASİYE KARAKAYA
11 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi ERTAN DEMİREL
12 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi SADETTİN POLAT
13 HKP - Halkın Kurtuluş Partisi HATİCE ELÇİN
1 KP - Komünist Parti SENEM DORUK
2 KP - Komünist Parti ÖZLEM ÖNGÖRÜ KARANLIK
3 KP - Komünist Parti RUKİYE BARAN
4 KP - Komünist Parti EBRU ÖZER
5 KP - Komünist Parti ZEYNEP BIÇAKÇI
6 KP - Komünist Parti DERYA OKUYAN
7 KP - Komünist Parti ESMA BOZKURT
8 KP - Komünist Parti FADİME DÜZGÖL
9 KP - Komünist Parti ELİF ADIGÜZEL
10 KP - Komünist Parti ŞEHRİBAN ÖZEN
11 KP - Komünist Parti GÜZEL DURMAZ
12 KP - Komünist Parti MÜRŞİDE TURAN
13 KP - Komünist Parti NURDOĞAN SEFER
1 LDP - Liberal Demokrat Parti CEM TOKER
2 LDP - Liberal Demokrat Parti GÖKHAN VATANSEVER
3 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET AKKUZU
4 LDP - Liberal Demokrat Parti MEHMET EMİN ÖZER
5 LDP - Liberal Demokrat Parti MÜNÜRE YEŞİL
6 LDP - Liberal Demokrat Parti CELAL GÖRMÜŞ
7 LDP - Liberal Demokrat Parti MURAT CAN KERİMOĞLU
8 LDP - Liberal Demokrat Parti SEZGİN BİLMEZ
9 LDP - Liberal Demokrat Parti MURAT ALTINBAŞ
10 LDP - Liberal Demokrat Parti NERİMAN OFLAZ
11 LDP - Liberal Demokrat Parti UĞUR LAMA
12 LDP - Liberal Demokrat Parti OSMAN ARAÇ
13 LDP - Liberal Demokrat Parti NURCAN SOYDAN
1 MEP - Merkez Parti AYDIN TÜMEN
2 MEP - Merkez Parti BOZAN YILMAZ
3 MEP - Merkez Parti SEVİL DURU
4 MEP - Merkez Parti İSMAİL MUZAFFER EREN
5 MEP - Merkez Parti COŞKUN ZAMİR
6 MEP - Merkez Parti GÖKHAN DURU
7 MEP - Merkez Parti KADRİYE NİLGÜN GÜNDÜZ
8 MEP - Merkez Parti ZAFER GÜLTEKİN
9 MEP - Merkez Parti ZEKAİ KISA
10 MEP - Merkez Parti MUSTAFA YAYLIM
11 MEP - Merkez Parti ZAFER ONARAN
12 MEP - Merkez Parti NUSRETTİN UZUN
13 MEP - Merkez Parti ZAFER BAŞKAYA
1 Millet - Millet Partisi RAFET KAYA
2 Millet - Millet Partisi ŞENAY CEBECİ
3 Millet - Millet Partisi KAMİL PINAR
4 Millet - Millet Partisi VEDAT ÜYÜKLÜER
5 Millet - Millet Partisi ÜLKÜ ÇOBAN
6 Millet - Millet Partisi ÖMER FARUK TEKİN
7 Millet - Millet Partisi ŞÜKRÜ KAYA
8 Millet - Millet Partisi BEYTULLAH BAYAT
9 Millet - Millet Partisi AHMET KARAAĞAÇ
10 Millet - Millet Partisi ŞÜKRÜ CEBECİ
11 Millet - Millet Partisi İBRAHİM YILMAZ
12 Millet - Millet Partisi NALAN SAVAŞ
13 Millet - Millet Partisi NİLGÜN ÜYÜKLÜER
1 SP - Saadet Partisi BAYRAM SAKARTEPE
2 SP - Saadet Partisi YAŞAR BİÇİNCİ
3 SP - Saadet Partisi CENK KILIÇ
4 SP - Saadet Partisi ARİF GEMİCİ
5 SP - Saadet Partisi SUNA CANITEZ
6 SP - Saadet Partisi FAHRETDİN SAÇ
7 SP - Saadet Partisi VEDAT KOLUKISA
8 SP - Saadet Partisi SEZAİ ÖZCAN
9 SP - Saadet Partisi ORHAN YILDIRIM
10 SP - Saadet Partisi MENDERES BOZKURT
11 SP - Saadet Partisi MURAT ZAHRAN
12 SP - Saadet Partisi ALİ KOYUGÖLGE
13 SP - Saadet Partisi İMDAT SEDAT FİDAN
1 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi HAKAN KARA
2 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi MURAT ESEN
3 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SEYİT HARUN ALKIŞOĞLU
4 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ÜMİT GÖKTAŞ
5 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ESRA TÜRKMEN
6 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi ÖZLEM KARADAĞ
7 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SERDAL CANPOLAT
8 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi BAHADIR MILIK
9 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi TUNCAY ÖZEL
10 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SEZER ARICA
11 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi KÜRŞAD TERCANLI
12 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi FATİH ANILIR
13 TURK - Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi SENİHA AYDINLIK
1 Vatan - Vatan Partisi MUSTAFA HULKİ CEVİZOĞLU
2 Vatan - Vatan Partisi HACER ŞULE PERİNÇEK
3 Vatan - Vatan Partisi AYHAN GÜMÜŞ
4 Vatan - Vatan Partisi HÜSEYİN TUGAY ŞEN
5 Vatan - Vatan Partisi SEFA KÖKEN
6 Vatan - Vatan Partisi HÜSEYİN ENİS DİNÇEROĞLU
7 Vatan - Vatan Partisi PINAR GÜL
8 Vatan - Vatan Partisi HASAN TIRAŞOĞLU
9 Vatan - Vatan Partisi ZARİFE OK
10 Vatan - Vatan Partisi SABİHA PAŞA
11 Vatan - Vatan Partisi MURAT CANAN BAHADIR
12 Vatan - Vatan Partisi ALİ TOPBAŞ
13 Vatan - Vatan Partisi HÜSEYİN ERDOĞAN
1 YURT-P - Yurt Partisi ZEKİ GEYİK
2 YURT-P - Yurt Partisi ÇAĞLAR GÜREL
3 YURT-P - Yurt Partisi ZEKİYE GÖK
4 YURT-P - Yurt Partisi SAMET KOÇ
5 YURT-P - Yurt Partisi TANER AYYILDIZ
6 YURT-P - Yurt Partisi EMRAH ERDEMİR
7 YURT-P - Yurt Partisi ADEM MERCAN
8 YURT-P - Yurt Partisi KEMAL CAVNAR
9 YURT-P - Yurt Partisi MELEK ÇELİK
10 YURT-P - Yurt Partisi AHMET ÇELİK
11 YURT-P - Yurt Partisi MİNE ÜMMÜHAN CAVNAR
12 YURT-P - Yurt Partisi NAZIM KARAMAN
13 YURT-P - Yurt Partisi AYDIN İNANLI
SON DAKİKA
HAYAT TV SEÇİM ÖZEL YAYINI